تبلیغات
 کوشش - مسواک زدن کودکان .

مسواک زدن کودکان .

 

بهداشت یکی از موضوعات مهمی است که باید ان را از کودکی به فرزندان خود اموزش دهیم 

در این بخش به چند مورد از راه های اموزش  مسواک زدن به کودکان می پردازیم

آموزش دادن به کودکان برای داشتن یه روال منظم جهت مسواک زدن و رعایت بهداشت به مراتب آسانتر از تذکر و یادآوری برای انجام اون کاره.

آموزش مسواک زدن به کودکان

کودکان در رعایت امور بهداشتی و به خصوص مسواک زدن طرز فکر و برخوردی مشابه ما بزرگسالان ندارن و حتما برای انجام هر کاری باید به اونها یادآوری کرد و توضیح داد که چرا باید این کار رو انجام بدن. اگه شما به عنوان پدر و مادر در مورد بهداشت دهان و دندان فرزندتون نگرانین با روش درست و راه های سرگرم کننده سعی کنید کودکان رو به مسواک زدن ترغیب و تشویق کنید.

مسواک زدن به همراه کودک

کارشناسان معتقدند که کودکان باید مسواک زدن دندان های خود را از سن دو سالگی با کمک پدر و مادر یاد بگیرند.

رعایت بهداشت دهان و دندان از دوران کودکی باعث کم شدن بسیاری از مشکلات دندانپزشکی در آینده خواهد شد. روال عادی مسواک زدن برای کودک حداقل یک بار در روز به همراه استفاده از نخ دندان و دهان شویه است. کودکان با دیدن، بسیاری از کارها رو یاد میگیرند پس سعی کنید در مقابل فرزندتون مسواک بزنید و این کار رو کمی طولانی تر انجام بدین و تکنیک های مسواک زدن رو برای او توضیح دهید.

اجازه دهید کودک مسواک خود را انتخاب کند

حداقل هر سه ماه باید مسواک رو عوض کرد و از مسواکی با کیفیت خوب برای تمیز کردن دندان ها استفاده کرد.

به فرزندتون اجازه بدین تا یک تجربه ی سرگرم کننده داشته باشه و مسواکش رو خودش انتخاب کنه. شما میتونین مسواک هایی با اشکال شخصیت های کارتونی رو بهش پیشنهاد بدین و او انتخابش رو انجام بده. در انتخاب خمیر دندان دقت کنید که حتما از خمیردندان کودک استفاده کنید. اغلب بچه ها دوستدار خمیردندان هایی با طعم های میوه ای و شیرین هستند.

داستان هایی مرتبط با دندان برای کودک بخوانید

خواندن کتاب ها و داستان ها قبل از خواب یکی از راه های آموزش به همراه سرگرمی برای کودک است و شما میتونین با انتخاب داستان هایی که مرتبط با دندان و مسواک زدنه اهمیت این کار رو بهش یاد بدین.
طبقه بندی: مطالب آزاد علمی،

تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1396 | 04:53 ب.ظ | نویسنده : ریحانه نوروزی | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون